Aktywność fizyczna niesie ze sobą ogrom korzyści dla zdrowia. Dzięki niej odkrywamy potencjał naszej siły, poczucia sprawstwa czy zadowolenia. Pozwala utrzymać kondycję fizyczną, ale wykonuje również ogromną pracę dla naszej odporności psychicznej. Ciało kocha ruch i potrzebuje stymulacji do uwolnienia energii życia. Stymulacja w postaci treningu czy zaplanowanej aktywności skutkuje niemalże natychmiastową poprawą samopoczucia. Pojawia się radość, energia, siła rozluźnienie i uczucie oczyszczenia. Ruch wspaniale oczyszcza organizm, jest ważnym narzędziem wpływającym bezpośrednio na poziom stresu. Wspiera nasz wewnętrzny kompas równowagi. Potrzebujemy ruchu uwalniającego napięcia wyczuwalne w ciele i każde inne – te w przestrzeni przeżyć wewnętrznych.

Ruch zmienia nasze ciało- uwalnia napięcia i wyzwala odczucie przestrzeni w ciele. Zmiany te widoczne są w naszej postawie, energii, na twarzy. Jesteśmy silniejsi i radośniejsi.
Właśnie tak! Wyrzut endorfin wyzwala poczucie szczęścia, satysfakcji i rozluźnia gorset mięśniowy. W ruchu uczymy się pewnej intymności w relacji ze sobą. Uczymy się otwartości, akceptacji, odpuszczenia i budujemy poczucie wartości. Pojawia się miejsce na spontaniczność, naturalność , blokowaną ekspresję…niesamowite źródło siły.
Wystarczy kilka minut dziennie…dla siebie, dla sprawności, dla radości.

Małymi krokami…po wielkie efekty. Ruszajmy się!

Poprzedni Następny