Najszybszą praktyką uspokajania umysłu i ciała jest oddech. Takie proste narzędzie, a tak rzadko wykorzystywane w pełni swojego potencjału.  Wprowadzenie do życia  świadomych praktyk oddechowych rozpoczęło u mnie wiele zmian na poziomie ciała oraz mentalności.

Każdy wdech to mocne zasilenie w życie.  Wydech to uwolnienie napięć z ciała, gromadzonych na skutek wewnętrznych doznań i przeżyć. Kiedy myślę o zdrowiu, witalności, energii życiowej…tam wszędzie podstawą jest oddech. Zatem możemy się nim wspierać i potraktować jako  zaproszenia nowej jakości energii do swojej codzienności. My sami jesteśmy w stanie dostarczyć sobie wiele wsparcia. Oddech jest ogromnym zasobem, który pozwala nam dystansować się do własnych doświadczeń, ale również personalnych przeżyć i emocji.

Świadomy oddech to niesamowity regulator naszego układu nerwowego na wielu poziomach. Podstawowy suplement odżywczy nie tylko dla sportowców, ale również dla osób rozpoczynających różne formy rozwoju czy terapii. Wdech to aktywne pobudzenie i mobilizacja ciała. Wydech przynosi pełne rozluźnienie i  wyraźne wyciszenie.  Oddech to najskuteczniejszy regulator wewnętrznego napięcia.  Zaraz za oddechem pojawia się uważność  na własne potrzeby, a przez to wzrasta świadomość ciała. Jego ograniczeń, blokad i możliwości. Praca z oddechem oraz uważność pozwalają nam wzmacniać ciało na poziomie psychofizycznym. Oznacza to, że w sytuacjach trudnych sprawniej powrócimy do względnej równowagi. Techniki praktykowane codziennie będą dla nas pracować  szczególnie w kryzysowych momentach.

Bądź uważna/y na oddech…tam pojawia się przestrzeń i lekkość. Impuls, którego potrzebujesz do wyciszenia lub pobudzenia.

Jeśli czujesz intensywność w ciele w postaci napięcia…. uwalniaj oddech.

Jeśli rozpoznajesz w sobie potrzebę zmiany…zacznij od oddechu. Umacniaj swoją pewność i odwagę do nowego. Każdą podróż rozpoczynamy od pierwszego kroku.

Jaki jest Twój oddech?

 

Poprzedni Następny